Kdy a kde se scházíme

V našem oddíle rozlišujeme tři druhy akcí: schůzky, výpravy a tábor.

Schůzky

Schůzky probíhají každý čtvrtek ve skautské klubovně v Dolním Hanychově, zhruba deset minut pěšky od tramvajové zastávky Kubelíkova. Začátek je stanoven na 17:00, konec na 18:30. Čas od času máme schůzky i mimo klubovnu, například v bazénu, na horolezecké stěně, v ZOO nebo v muzeu. Adresu a mapu klubovny naleznete v sekci Kontakty.

Výpravy

Na výpravy chodíme v průměru jednou za dva týdny. Pořádáme jednak výpravy jednodenní a pak vícedenní. Jednodenní výpravy se konají v sobotu a začínají zhruba kolem deváté hodiny ráno a končí kolem šestnácté, sedmnácté. Vícedenní výpravy začínají zpravidla v pátek a končí v neděli odpoledne. Takových výprav podnikneme do roka zhruba čtyři až pět.

Tábor

Posledním typem akcí je tábor. Na tábor jezdíme na tři týdny na začátku prázdnin. Je to vyvrcholení skautské činnosti za celý školní rok. Přesné informace o táboře bývají k dispozici začátkem kalendářního roku. Naším domovským tábořištěm je louka poblíž obce Vápno u Českého Dubu, přibližně jednou za 2 roky ale vyjíždíme poznávat a prozkoumávat i jiná tábořiště.