Kdy a kde se scházíme

V našem oddíle rozlišujeme tři druhy akcí: schůzky, výpravy a tábor.

Schůzky

Schůzky probíhají každý čtvrtek ve skautské klubovně v Dolním Hanychově, zhruba deset minut pěšky od tramvajové zastávky Kubelíkova. Začátek je stanoven na 17:00, konec na 18:30. . Čas od času máme schůzky i mimo klubovnu, například v bazénu, na horolezecké stěně, v ZOO nebo v muzeu. Adresu a mapu klubovny naleznete v sekci Kontakty.

Výpravy

Na výpravy chodíme v průměru jednou za dva týdny. Pořádáme jednak výpravy jednodenní a pak vícedenní. Jednodenní výpravy se konají v sobotu a začínají zhruba kolem deváté hodiny ráno a končí kolem šestnácté, sedmnácté. Vícedenní výpravy začínají zpravidla v pátek a končí v neděli odpoledne. Takových výprav podnikneme do roka zhruba čtyři až pět.

Tábor-skaut-Liberec-Vápno-Mustang

Tábor

Posledním typem akcí je tábor. Na tábor jezdíme na tři týdny na začátku prázdnin. Je to vyvrcholení skautské činnosti za celý školní rok. Přesné informace o táboře bývají k dispozici začátkem kalendářního roku. Naším domovským tábořištěm je louka poblíž obce Vápno u Českého Dubu, přibližně jednou za 2 roky ale vyjíždíme poznávat a prozkoumávat i jiná tábořiště.