Program

Program, který pro děti organizujeme je kromě zábavy zaměřen i na získávání nových dovedností, znalostí a postojů. Samozřejmě se snažíme postupovat tak, aby děti měly pocit, že se nic neučí a v průběhu zábavy přitom získaly něco, co se jim může v životě hodit. V tomto snažení nám výraznou měrou pomáhá i tzv. Skautská stezka.

Během výprav a schůzek navštěvujeme různá zajímavá místa. Snažíme se, aby si z nich děti odnesly zážitky, jaké si běžný návštěvník neodnese. Jako příklad můžeme uvést návštěvu jeskyň u Berounky, kde jsme pomáhali jeskyňářům a začala nám zde celoroční hra, hrad Grabštejn, v jehož sklepeních začal náš výcvik proti nestvůrám ze světa Zaklínače a nebo Curia Vítkov, kde jsme vypomohli se stavbou.

Kromě toho podnikáme různé outdoorové aktivity. Jezdíme na běžkách, slaňujeme, jezdíme na lodích, pouštíme draky, plaveme, putujeme se stany a tak dále a tak dále.

V programu také věnujeme prostor kreativním činnostem. Učíme se fotografovat, točit video, inscenujeme divadelní scénky, malujeme obrazy, stavíme sochy, zpíváme, hrajeme, skládáme básně, nahráváme „rozhlasové hry“ a kdo ví co ještě.

Tradičně každý rok pořádáme celoroční hru. Spočívá to v tom, že jednotlivé akce jsou od určité doby tématicky zaměřeny. Na určitou část roku a hlavně tábor se tedy stáváme muži v černém, elfy, vojáky, kovboji, kouzelníky, rytíři Jedi, členy týmů hvězdné brány a tak všelijak podobně.